O mnie

Klaudyna Jarzec-Koślacz – radca prawny. Jestem założycielką i wspólniczką JKM Kancelaria Radców Prawnych Jarzec-Koślacz Miśkiewicz s.c. Od ponad 15 lat specjalizuje się w prawie nieruchomości. Zajmuje się badaniem stanów prawnych nieruchomości (due diligence). Doradzam deweloperom, wspólnotom mieszkaniowym i przedsiębiorcom z branży budowlanej, pośrednikom nieruchomości, inwestorom. Uczestniczę w transakcjach z zakresu prawa nieruchomości (umowy sprzedaży, umowy przedwstępne i warunkowe, umowy najmu, w tym umowy najmu z centrami handlowymi, umowy dzierżawy, umowy z generalnym wykonawcą, umowy z architektem etc.) i dostarczam wzory dokumentów nieruchomości. Reprezentuję klientów w postępowaniach wieczystoksięgowych, o zasiedzenie nieruchomości, zniesienie współwłasności nieruchomości, eksmisje, w sporach wynikających z umowy najmu lub dzierżawy.

Od ponad 10 lat publikuję artykuły w Gazecie Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Udzielam wywiadów w branżowym czasopiśmie Strefa Nieruchomości skierowanym do inwestorów rynku nieruchomości m.in. na temat badania stanu prawnego nieruchomości (due diligence) oraz zabezpieczenia umów najmu.

Prywatnie jestem miłośniczką starych, klimatycznych kamienic. Prowadzę zajęcia z prawa dla przedszkolaków, gdzie jednym z zagadnień jest umowa najmu. W związku z działalnością pro bono zostałam nominowana w konkursie „Kryształowe Serce Radcy Prawnego”.

Na Instagramie powadzę merytoryczny profil z zakresu prawa nieruchomości, przeplatany życiem kancelarii – jkm.kancelaria.nieruchomosci.

Biegle posługuję się językiem angielskim.